Wędzonki- fotorelacja z wędzenia - Wędzarnia | Budowa wędzarni | Gril murowany l Działka :: Władysławowo

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Wędzonki- fotorelacja z wędzenia

Wolne chwile

Świąteczne wędzonki - 22 grudnia 2012r.

Witam i przedstawiam moją ostatnią w tym roku sesję dymną. Miało jej nie być z powodu wyjazdu ale plany uległy zmianie i postanowiłem jednak zrobić świąteczne wędzonki. Czasu było mało, bo ledwie 4 dni na peklowanie ale się udało! 3 dni peklowania z dodatkiem przypraw BIOWINU - Receptura Babci Leokadi - POLECAM!. Zakupiłem jedna szyneczkę/1kg/, 1 schab/0,8kg/, 1 pierś kurczaka i 2 udka kurczaka.

Mięso natarłem połową przyprawy i jeden dzień leżało w lodówce. Na drugi dzień powędrowało do zalewy z peklosoli, do której dodałem drugą część przyprawy. Tak pekowało się tylko 3 dni plus ten jeden na sucho, więc razem 4 dni. Już wieczorem w piątek wyjąłem z zalewy
i włożyłem do sitka do nocnego obciekania. Rano ok. 7 rano były w miarę suche, więc włożyłem do siatki i na działkę. Godzina 8.00, tempartaura -8 st.C ! - lekki szok, ale co tam dla nas taki mrozek. Trochę ruchu przy rąbaniu drewna i rozpalaniu - rozgrzewka ekstra! Po godzinie żaru w piecu moc - czas na obsuszanie i uruchomienie stopera - 4 godziny. Wędzarnia działa super, dymek leci i zaczyna mi sie nudzić. Próbuję włączyc radio ale nie chce grać, chyba trochę za zimno - w końcu zagrało hehe... Czas szybko leciał, co jakiś czas zaglądam do wędzonek i widzę jak zmieniają kolor pod działaniem dymu.

Dodam, że tym razem wędziłem prawie w całości drewnem owocowym: śliwka, wiśnia. Co ciekawe, szynka prawię bordowa, schab trochę mniej a kurczak kolor złoto-żółtawy - super! Po trzech godzinach wędzenie-zabawa skończona- wędzonki do pojemnika i do domu. Poniżej mała fotorelacja z mojego ostatniego wędzenia w tym roku.

Moi mili, bardzo dziękuję za liczne odwiedziny - strona w tym roku osiągnęła rekord odwiedzin - od stycznia 2012r. odwiedziliście ją ponad 200tyś/razy!!, za co bardzo serdecznie dziękuje i zapraszam ponownie.

Życzę wszystkim Spokojnych, Zdrowych, Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego 2013 Roku ! z dymnym pozdrowieniem - Leszek


OSTATNIA SESJA WĘDZARNICZA W 2012r.

 
stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego